Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Informacje o fretkach do adopcji.

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez Ika » 16 maja 2013, o 21:19

Schroniskowa znajda

Około trzyletnia fretka ,po sterylizacji szuka domku.
Została złapana podczas interwencji na jednym z elbląskich osiedli.Obecnie przebywa u wolontariuszki elbląskiego schroniska.

Nowy Dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie Prowadzącego Adopcję. Kolejność zgłoszeń nie decyduje o wyborze nowego domku.
Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna.

Wszelkie informacje i pytania pod numerem telefonu 698-083-227(po godzinie 15)
Koordynator Regionalny FAA warmińsko-mazurskie i podlaskie tel.698-083-227
Avatar użytkownika
Ika
Koordynatorzy Regionalni
 
Posty: 959
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 15:30
Lokalizacja: Elbląg

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez Mysia » 20 lip 2013, o 14:40

[FAA] Pirania

wiek:ok. 14 miesięcy
płeć: samica
maść: tchórz (standard)
szczepienia: nosówka
kastrowana chemicznie (implant)

Młoda, radosna, ale nieufna samiczka. Poprzedni opiekunowie bali się jej i trzymali odizolowaną, dlatego nie jest przyzwyczajona do kontaktów towarzyskich z ludźmi, dopiero się tego uczy. Boi się nagłych hałasów i nieoczekiwanych ruchów w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Potrafi mocno ugryźć, kiedy czuje się zagrożona. Innymi fretkami jest bardzo zaciekawiona. W klatce współczynnik kuwetowości Piranii wynosi 95%, poza klatką - 50%. Lubi zarówno mięso jak i suchą karmę. Uwielbia grzechoczące piłeczki i zabawę w torbę fretki.


Adopcja pod patronatem SPF, obowiązuje umowa adopcyjna.
Nowy dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie prowadzącego adopcję. Czas trwania procesu adopcyjnego zależy m. in. od charakteru i stanu zdrowia fretki, liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania. Prowadzący adopcję informuje o wyborze domu stałego po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji i zakończeniu weryfikacji. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.
Nowy opiekun zawierając umowę zobowiązuje się uiścić opłatę za chip. Płatne przelewem na konto SPF
Adopcję prowadzi Joanna "Mysia" Andrusiewicz - joanna.andrusiewicz@fretek.org
Avatar użytkownika
Mysia
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 900
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez Ika » 28 sie 2013, o 21:35

Mania Szczytno

Mania ,dwuletnia samiczka,zaimplantowana szuka swojego człowieka.Dominatorka(charakterek).Jada mięsko i suchą karmę .
Obecnie przebywa w Szczytnie na DT u swoich byłych opiekunów.

Adopcja pod patronatem SPF. Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna. Kolejność zgłoszeń nie decyduje o wyborze Opiekuna.

Telefon (po 15 ) 698 083 227

-- dodano: 27-08-2013 20:31 --

Link do zdjęć https://plus.google.com/photos/10707029 ... 3713788529
Koordynator Regionalny FAA warmińsko-mazurskie i podlaskie tel.698-083-227
Avatar użytkownika
Ika
Koordynatorzy Regionalni
 
Posty: 959
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 15:30
Lokalizacja: Elbląg

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez Marfi » 8 paź 2013, o 16:09

Ferdek i Czesiek
To dwa, ok 3 letnie samczyki, oba uczaszczenie- tchórz. Ferdek do niedawna posiadał jeszcze przyrodzenie (do tego czasu był na implancie, który przestał działać już jakiś czas temu), także potrzebuje trochę czasu aby pozbyć się "nieprzyjemnego" zapachu. Ferdek to siła spokoju, to kawał, ponad 1,5 kg ciała, do kochania, kiziania, miziania i przytulania :). Ferdek to jego przeciwieństwo, to wcielone ad hd, wszędzie go pełno, nie straszne mu są wszelkie przeszkody, gdy postawi sobie cel osiąga go :). Niestety Czesiek nie do końca toleruje mężczyzn, męską rękę traktuje ząbkami, może nie wbija się do krwi ale ślad zostawia. W przecieiwństwie do kobiet, toleruje je i bawi się.

Kuwetowo 50/50, w klatce 100%, poza 0%, ale pracujemy nad tym.
Ferdek miał słabe wyniki krwi (kreatynina i mocznik) ale winą mogła być karma, nieodpowiednia dla fretek, oba zwierzaki jedzą już dobre jedzenie + gerberki i mięso, także wyniki powinny się poprawić.

Przyzwyczajone są do klatki ale jak tylko z niej wychodzą roznosi je energia :).
Zdjęcia zwierzaków: https://picasaweb.google.com/agamarfi76/FerdekICzesiek#

Adopcja pod patronatem SPF, obowiązywać będzie umowa adopcyjna.
Kontakt w sprawie adopcji przez pw na forum lub mailowy: agnieszka.marszycka@fretek.org
Avatar użytkownika
Marfi
Zarząd SPF
 
Posty: 2172
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 09:13
Lokalizacja: Wawa/Ząbki

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez Agulec » 8 paź 2013, o 16:38

ASTER

Aster to roczny chłopak, tchórzyk, oddany SPF przez panią, która nie miała dla niego czasu. Chłopak został wykastrowany (24 września). Początkowo dość mocno podgryzał, obecnie DT, w którym przebywa, pracuje nad zamianą Asterka w przytulaka. Chłopak uczy się też, do czego służy kuweta :)


Nowy Dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie Prowadzącego Adopcję.
Kolejność zgłoszeń nie decyduje o wyborze Nowego Opiekuna.
Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna.

Aster przed zamieszkaniem w nowym domu zostanie zachipowany, przyszły Opiekun zobowiązany będzie do poniesienia opłaty za chip (35zł wpłacone na konto SPF)
Kontakt w sprawie adopcji: agnieszka.waszczuk@fretek.org
Avatar użytkownika
Agulec
Zarząd SPF
 
Posty: 2271
Dołączył(a): 27 sie 2009, o 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Gocław

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez Mysia » 2 lis 2013, o 17:35

FAA - Fredek i Puma

Dwa przyjazne, ciekawskie tchórzyki, które nie mogą bez siebie żyć. Fredek podgryza tylko w zabawie, Puma nawet podczas szaleństw jest delikatna i słodka. Obydwie fretki mają wysoki współczynniki kuwetowości w klatce i umiarkowany poza nią, obie są wykastrowane i ogólnie zdrowe, choć Fredek od niedawna przyjmuje Encorton ze względu na nienajlepszy wynik krzywej cukrowej.

Do adopcji tylko razem!

Chętnych proszę o kontakt mailowy: joanna.andrusiewicz@fretek.org

Nowy Dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie Prowadzącego Adopcję. Kolejność zgłoszeń nie decyduje o wyborze Nowego Opiekuna. Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna.
Avatar użytkownika
Mysia
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 900
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez kojot » 1 sie 2014, o 09:34

Zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 910&type=1

Ferduś ma 4 lata. Bardzo szybko adaptuje się do nowego otoczenia. Jest niesamowicie wesoły. To nieustannie skacząca i bawiąca się fretka. W zasadzie od już od przebudzenia myśli tylko o zabawie. Od urodzenia posiada pół ogonka. Na jednym oku ma zaćmę, jednak nie przeszkadza mu to w normalnym funkcjonowaniu.
Jest wykastrowany i na bieżąco szczepiony, posiada chip.
Lubi surowy drób, warzywa, suchą karmę. Gdyby mógł, to zjadłby wszystko. W sprawach kuwetkowania jest różnie: czasami zdarza się, że kilka dni udaje się do kuwety, ale najczęściej w jakieś inne miejsce (gdzie oczywiście kuwety nie ma).
Uwielbia kontakt z ludźmi, nie gryzie, otwiera pyszczek przy zabawie, ale nigdy nie ugryzł. Jest łagodny jak baranek. Zasypia na rękach i śpi w nogach.

Layra ma 5 lat
Została przywieziona z Anglii. To typowa angielska lady. Lubi zabawę, jednak z umiarem. Nie je mięsa tylko suchą karmę, ewentualnie malt pastę. Jest nadzwyczaj ciekawska i wyszukuje wciąż nowych kryjówek. To bardzo grzeczna, kochana fretka. Jednak niecierpliwa, nie usiedzi na rękach dłużej niż 10 sekund. Musi mieć swoje - indywidualne i wyszukane - miejsce do spania.
Nigdy nie miała problemów chorobowych, posiada własną książeczkę szczepień, paszport EU, chip.

Obie fretki doskonale się komunikują, lubią wspólne zabawy i swoje towarzystwo. Często śpią razem, jedna na drugiej. Nie są agresywne. Od urodzenia przebywają z człowiekiem.

Kontakt: zolotajkin@gmail.com

Adopcję prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek. Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna. Przed oddaniem fretki przeprowadzamy Wizytę Przedadopcyjną w potencjalnym Nowym Domu.
kojot
Koordynator Ogólnopolski
 
Posty: 430
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 19:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez kojot » 2 sie 2014, o 17:34

http://forum.fretki.org.pl/viewtopic.php?f=122&t=25294 - zdjęcie

Mysia jest niezwykle żywotną panienką poszukującą Domu, w którym będzie miała codzienną okazję do wyszalenia się. Ulubione zabawy to wskakiwanie na uciekający koc i ucieczka z piłką tenisową w pyszczku. Podczas wieczornych spacerów na smyczy lubi wytarzać się w trawie i kopać doły.

Mysia urodziła się na fermie, skąd wyniosła brak zaufania do człowieka. Częściowo udało się go odzyskać, jednak czasem potrafi ugryźć - zwłaszcza obce osoby.

Mysia ma nieco ponad 14 miesięcy, została poddana sterylizacji, zaszczepiona na nosówkę i odrobaczona. Szukamy opiekuna zdolnego poświęcić jej uwagę oraz czas, jakiego potrzebuje.

Kontakt: zolotajkin@gmail.com

Adopcję prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek. Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna. Przed oddaniem fretki przeprowadzamy Wizytę Przedadopcyjną w potencjalnym Nowym Domu. Mysia zostanie zachipowana, Nowy Opiekun zobowiązany jest do zwrotu kosztu chipu (35 zł) na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek.
kojot
Koordynator Ogólnopolski
 
Posty: 430
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 19:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez kojot » 12 wrz 2014, o 12:05

Tosia ma 4 lata. Ostatnie miesiące spędziła siedząc w klatce, człowieka znając głównie z podawania jedzenia i będąc BARDZO rzadko wypuszczaną. Obecnie przebywa w Domu Tymczasowym. Jest nieufną indywidualistką. Jeśli coś się jej nie spodoba - gryzie. Tosia musi mieć czas, aby przekonać się, że może zaufać ludziom. To ona decyduje, czy chce kontaktu z człowiekiem. Wszelkie wybiegi w jej stronę (branie na ręce, wyjmowanie z klatki) spotykają się z użyciem przez nią zębów.
Szukam cierpliwych i odpowiedzialnych Opiekunów, którzy nie są nastawieni na to, że fretka od razu będzie do nich przychodzić i zasypiać u ich boku.

Kontakt: zolotajkin@gmail.com

Adopcję prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek. Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna. Przed oddaniem fretki przeprowadzamy Wizytę Przedadopcyjną w potencjalnym Nowym Domu. Mysia zostanie zachipowana, Nowy Opiekun zobowiązany jest do zwrotu kosztu chipu (35 zł) na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek.
kojot
Koordynator Ogólnopolski
 
Posty: 430
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 19:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez mynia » 22 paź 2014, o 06:42

[FAA] Gaja i Freedi ze Śląska.

Urocza parka Gaja i Freedi szukają swojego już stałego miejsca na ziemi.
Oba freciaki urodziły się w 2009r, są ze sobą od małego, w tym czasie bardzo się zżyły - więc do adopcji są tylko w dwupaku ;)

Gaja - piękna Biała Dama - księżniczka z urodzenia i zachowania.
Freedie (Kruger) - rycerz damy swej - zaczepny, zadziorny, rozkochany w... swych zabawkach.

Parka idealna, wspaniale się uzupełniają, są zadbani, ułożeni, kuwetkowi, odrobaczani, szczepieni, wykastrowani.
Freedi miał problemy z gruczołami, które musiał mieć usunięte w zeszłym roku. Wszystko zakończyło się sukcesem.
Gaja trafiła do nas z ropniem w brzuszku, który został fachowo usunięty i mamy nadzieję, że ten problem już więcej nie powróci.

Fretki są bardzo kontaktowe i potrzebują dużo uwagi ze strony człowieka.
To takie małe zaczepne szczypaweczki ;)
Gaja uwielbia mizianie po brzuszku, od razu kładzie się na pleckach, macha łapkami, poszczypuje palce;)
Freedi za to jest prawdziwym sportowcem - dla niego gra w curling z fretką na podłodze, jest najlepszą
dyscypliną sportową ;)

Kilka zdjęć parki : https://plus.google.com/u/0/photos/1163 ... 2733390465

Fretki obecnie przebywają na DT w Knurowie.

Chętnych do adopcji proszę o kontakt : manda01@o2.pl

Adopcja pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, obowiązuje umowa adopcyjna. Zanim parka zamieszka w nowym domu - zostanie przeprowadzona wizyta przedadopcyjna.
Nowy dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie prowadzącego adopcję. Czas trwania procesu adopcyjnego zależy m. in. od charakteru i stanu zdrowia fretki, liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.
Avatar użytkownika
mynia
Zarząd SPF
 
Posty: 894
Dołączył(a): 30 lis 2009, o 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez mynia » 4 lis 2014, o 09:21

[FAA] SIWY z Gliwic.

Siwy ma ok 2 lat, został odebrany w ramach interwencji przez OTOZ w Glwicach, los malucha nie oszczędzał, przez co jest jeszcze nie do końca ufa człowiekowi. Chłopak naprawdę wiele przeszedł. Był zaniedbanym i śmierdzącym reproduktorem,który nie miał dobrych warunków. Całe dnie w klatce doprowadziły do zniszczenia ząbków - ma połamane wszystkie 4 kły, które z czasem trzeba będzie usunąć.
Siwy powoli przekonuje się do ludzi, boi się jeszcze, czasem ugryzie, jednak z zaciekawieniem chodzi za "dwunogami" i ich obserwuje ;)
Gdy freciak został odebrany oczka miał bardzo smutne i puste, teraz jest w nich radość i ciekawość.
Niezdarnie zaczyna odstawiac pierwsze tańce skakańce:)
Będzie jeszcze z niego prawdziwy, 100% freci wariat:)

https://picasaweb.google.com/1153828272 ... iwyZGliwic

Chętnych do adopcji proszę o kontakt : manda01@o2.pl

Adopcja pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, obowiązuje umowa adopcyjna. Zanim Siwy zamieszka w nowym domu - zostanie przeprowadzona wizyta przedadopcyjna.
Nowy dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie prowadzącego adopcję. Czas trwania procesu adopcyjnego zależy m. in. od charakteru i stanu zdrowia fretki, liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Fretka zostanie zachipowana. Nowy Opiekun będzie zobowiązany do wniesienia opłaty za chip (35 zł) na konto SPF.
Avatar użytkownika
mynia
Zarząd SPF
 
Posty: 894
Dołączył(a): 30 lis 2009, o 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Re: FRETKI DO ADOPCJI

Postprzez mynia » 10 lis 2014, o 13:15

[FAA] Julian i Snowy z Gliwic.

ulian (samiec) urodził się najprawdopodobniej w 11. 2010r, jest typowym, ślicznym tchórzykiem.
Jest łagodny, miły. Lubi sie przytulać.
Bawić i zasypiać na nogach po długich spacerach ;)
Agresywnie reaguje na ludzi którzy dają mu do zrozumienia ze sie go
boja. Dla "swoich" jest miziakiem-przytulakiem:)

Snowy (samiczka)- albinos , urodzona w 06.2011r.
Malutka, drobna, zwariowana kruszynka.
Snowy jest przeciwieństwem Juliana, nie lubi głaskania, przytulania, nie potrafi wysiedzieć dłuższej chwili na rękach. Ciągle gdzieś pędzi, goni, bawi się :)
Jest dość charakterną panienką i potrafi używać ząbków ;)
Również uwielbia długie spacerki.

Obie fretki są wykastrowane.

Julian i Snowy są do adopcji tylko razem, są do siebie bardzo przywiązane.
Zasypiają i bawią sie tylko razem.
Nie akceptują innych zwierząt.

https://picasaweb.google.com/1153828272 ... lianISnowy

Chętnych do adopcji proszę o kontakt : manda01@o2.pl

Adopcja pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, obowiązuje umowa adopcyjna. Zanim parka zamieszka w nowym domu - zostanie przeprowadzona wizyta przedadopcyjna.
Nowy dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie prowadzącego adopcję. Czas trwania procesu adopcyjnego zależy m. in. od charakteru i stanu zdrowia fretki, liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.
Fretki zostaną zachipowane. Nowy Opiekun będzie zobowiązany do wniesienia opłaty za chip (35 zł/szt) na konto SPF.
Avatar użytkownika
mynia
Zarząd SPF
 
Posty: 894
Dołączył(a): 30 lis 2009, o 13:11
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Fretki do adopcji (Ogólnodostępny)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość