Fretkowcy z Wrocławia

Fretkowcy z Wrocławia

Postprzez Gabriela » 19 kwi 2017, o 14:43

Otrzymaliśmy właśnie takiego maila:
"Dzień dobry.
Nazywam się Anna Polińska, jestem studentką V roku weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Moją wielką pasją są zwierzęta egzotyczne, a wśród nich na szczególną uwagę zasłużyły sobie tchórzofretki. Jako właścicielka fretki, wiem jak często dochodzi do problemów zdrowotnych u tych zwierząt. Zainspirowało mnie to do podjęcia badań pod opieką dr. Tomasza Piaseckiego na temat zakażeń wirusowych u tchórzofretek.
Istnieje wiele publikacji naukowych, gdzie upatruje się związek z powstawaniem nowotworów np. chłoniaków a zakażeniem wirusem choroby aleuckiej lub wirusem białaczki kotów.
Tematem naszych badań będzie częstotliwość zakażeń wirusem choroby aleuckie, wirusem białaczki kotów oraz wirusem nabytego niedoboru odporności kotów u tchórzofretek
hodowanych w domach.
Materiałem potrzebnym do badań są próbki krwi, wymazy z jamy ustnej oraz z odbytu.
Zarówno pobranie krwi, jak i wymazów zostanie przeprowadzone zupełnie nieinwazyjnymi metodami. Ze względu na Państwa dużą sympatię oraz zainteresowanie tchórzofretkami, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zorganizowaniu grupy właścicieli wraz z ich pupilami, którzy chcieliby wziąć udział w naszych badaniach. 
Materiał potrzebny do badań zostanie pobrany w Przychodni Weterynaryjnej ZWIERZYNIEC mieszczącej się przy ul. Bulwar Ikara 31b we Wrocławiu.
W ramach podziękowania za pomoc w przeprowadzaniu badań dr. T.Piasecki przeprowadzi nieodpłatne badanie kliniczne zwierząt". 

Poprosiłam o ustalenie jakiegoś zakresu czasowego oraz oczekiwanej liczby zwierząt (także ich stanu itd.). Dopytałam także, jak można nieinwazyjnie pobrać krew...
I jakie badanie kliniczne ma na myśli pisząc o dr. Piaseckim (pomaca?)

Wrocławianie - kto chętny? Proszę się wpisywać.
Avatar użytkownika
Gabriela
Zarząd SPF
 
Posty: 2286
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Re: Fretkowcy z Wrocławia

Postprzez Mirbla » 20 kwi 2017, o 13:58

Wg mnie to ciekawa inicjatywa. Może udałoby się jakieś wnioski wyciągnąć, które przełożyłyby się na jakość opieki i diagnostykę naszych ogonów w przyszłości. Mamy całkiem sporo "niejasnych" śmierci naszych freciaków. . Tam jest więcej freciaków z tego regionu. Może jest sposób na przesłanie materiału pobranego w regionach? Może warto zapytać naszą dr Anię co o tym sądzi, czy widzi sens? Warto chyba też opisać akcję na fb jeśli SPF jest zainteresowany współpracą, tutaj to pewnie pojedyncze osoby z Wrocławia mogą się zapoznać z informacją.
Mirbla
Członek Zwyczajny
 
Posty: 646
Dołączył(a): 5 sty 2010, o 23:51
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Re: Fretkowcy z Wrocławia

Postprzez Gabriela » 20 kwi 2017, o 14:37

Mirbla napisał(a):Warto chyba też opisać akcję na fb jeśli SPF jest zainteresowany współpracą, tutaj to pewnie pojedyncze osoby z Wrocławia mogą się zapoznać z informacją.
Specjalnie założyłam wątek najpierw tutaj, ponieważ chciałam zobaczyć statystyki odwiedzin.
Avatar użytkownika
Gabriela
Zarząd SPF
 
Posty: 2286
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola


Powrót do Informacyjny (Ogólnodostępny)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron