Jak dołączyć do Stowarzyszenia?

Jak dołączyć do Stowarzyszenia?

Postprzez Ola » 31 sie 2009, o 21:31

Jeżeli ktoś jest zainteresowany dołączeniem do nas, ma do wyboru dwie opcje:
- czlonek zwyczajny, ze wszystkimi prawami, płacący składki
- czlonek wspierający, z ograniczonymi prawami, bez prawa głosu, niepłacący składek
Członkowie:

§ 14. Członkiem zwyczajnym może być każda pełnoletnia osoba fizyczna - obywatel Polski, jak i cudzoziemiec, niezależnie od tego, czy posiada miejsce zamieszkania na terytorium Polski - pod warunkiem akceptacji statutu Stowarzyszenia.
§ 15. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat może należeć do Stowarzyszenia i mieć prawa członkowskie (z wyjątkiem biernego prawa wyborczego) pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody przedstawicieli ustawowych.
§ 16. Kandydaci na członków składają pisemną deklarację, a Zarząd Stowarzyszenia w ciągu 30 dni podejmuje decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu członkostwa, oraz informuje o swej decyzji osobę zainteresowaną. Nowi członkowie uiszczają składki członkowskie na pół roku z góry w terminie 30 dni od wysłania zawiadomienia.


§ 20. Członkowie wspierający działają w formie wolontariatu. Zostają powołani na podstawie decyzji Zarządu. Nie mają prawa głosu, jednak w swoich działaniach mogą powoływać się na Stowarzyszenie w zakresie i w czasie określonym przez Zarząd. Deklarują pisemnie stałą lub czasową pomoc. Osoby te muszą działać zgodnie z zasadami statutu Stowarzyszenia. W przypadku osób poniżej 18 roku życia potrzebna jest zgoda przedstawicieli ustawowych.
§ 21. Członkiem wspierającym, na podstawie decyzji Zarządu, może zostać:
1. Każda osoba fizyczna, krajowa bądź zagraniczna, niezależnie od tego, czy posiada miejsce zamieszkania na terytorium Polski.
2. Każda osoba prawna, krajowa bądź zagraniczna, która zadeklarowała pisemnie stałą lub wydatną pomoc w realizacji celów Stowarzyszenia.


Wszystkich chętnych do przyłączenia się do Stowarzyszenia prosimy o wypełnienie deklaracji i ankiety .
Oba dokumenty w wordzie, należy ściągnąć, zapisać na dysku, wypełnić i wypełnione odesłać na adres mailowy SPFu zarzad@fretek.org, a następnie pocztą na adres
Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek
ul. B. Chrobrego 51/5
80-423 Gdańsk
Jeżeli ktoś dysponuje skanerem, to wystarczy wysłać mailowo skan podpisanej deklaracji.

Osoby niepełnoletnie muszą napisać oświadczenie o treści:
"Wyrażam zgodę na wstąpienie mojej córki/mojego syna .................. do Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek.", poprosić rodziców o dopisanie daty i podpisanie i przesłać pisemnie wraz z wydrukowaną deklaracją i ankietą na adres:
Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek
ul. B. Chrobrego 51/5
80-423 Gdańsk

Po rozpatrzeniu Zarząd wydaje decyzję i przesyła ją mailowo lub listownie do kandydatów. Wraz z decyzją przesyła numer konta, na które należy wpłacić składki. Ostatecznym potwierdzeniem wstąpienia do SPF jest wpłata składek za pierwsze pół roku z góry, następne już będą płatne miesięcznie. Wysokość składek to 10 zł miesięcznie. W tytule przelewu proszę napisać, że to za składki i za jaki okres, liczymy od miesiąca dołączenia.

Osoby, które chcą otrzymać legitymację członkowską powinny przesłać elektronicznie zdjęcie legitymacyjne i wpłacić dodatkowo 10 zł jako koszt wyrobienia i przesyłki legitymacji. Tu też w tytule proszę podać, że to 10 zł to za legitymację.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Ola
Założyciel FAA
 
Posty: 3522
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Powrót do Informacyjny (Ogólnodostępny)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron