[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4797: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4798: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4799: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
forum.fretek.org • Zobacz wątek - Wiki

Wiki

Moderator: agja

Re: Wiki

Postprzez agja » 11 wrz 2011, o 11:52

Kolejny miesiąc za nami, w sierpniu musieliśmy się rozstać z Wiki na 2 tygodnie, bardzo się martwiliśmy jak Ona to przeżyje... wybór osoby, która w tym czasie mogłaby zaopiekować się Wikusią był bardzo trudny ze względu na stan zdrowia samisi; osoba ta nie dość, że musiała wiedzieć jak postępować przy insulinomie, podawać regularnie leki to musiała być też przez Wiki znana i lubiana! Nie mogło być inaczej - padło na naszą kochaną Panią dr, która przyjęła propozycję z uśmiechem na twarzy :P Dr Ania baaaardzo kocha Wikusię :P Wikula miała więc wspaniałą opiekę, troszkę foszka rzuciła bo nie chciała jeść suchej karmy przez ten czas, nadrabiała za to Convalescence'm, z czego niewątpliwie była zadowolona (ulubione papu).
Wróciła do domku we wspaniałej kondycji, od razu zwiedzała wszystkie kąty, sprawdzała czy wszystko jest na swoim miejscu. Następnego dnia od powrotu, chrupki wróciły do stałego menu :) 6-go września byliśmy na oczyszczaniu gruczołków, mimo, że przerwa od ostatniego wyciskania nieco się wydłużyła to poszło bardzo sprawnie :clap:
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 11 wrz 2011, o 12:05

Dzisiejsze zdjęcia
https://picasaweb.google.com/lh/photo/- ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/I ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/F ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/8 ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/G ... directlink

We rześniu mieliśmy pokazać się u kardiologa - dr Niziołka, mam nadzieję, że nie ma zbyt długich kolejek i wynik badania będzie pozytywny, prosimy o zaciśnięcie kciuków.
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 28 wrz 2011, o 15:22

Wiki ma się świetnie Jest aktywna, nie ma problemu z jedzeniem, oczywiście menu niezmiennie baaardzo wąskie Ostatnio w nocy zdarzyło się nawet, że tłukła miską o podłogę bo się chrupki skończyły :roll:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/V ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/C ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/M ... directlink
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 7 lis 2011, o 17:12

W październiku (5-go) byłyśmy z Wiki na kontroli u dr Niziołka, z sercem wszystko w porządku, niestety zapomniałam wziąć wydruk z opisem, jak tylko uda mi się go ściągnąć z lecznicy to wkleję.
10-go Wiki odwiedziła Panią dr, została osłuchana, porządnie "obmacana", oczyszczone zostały gruczołki (standardowo) i Wikusiowe uszka. Z uwagi na konkretny już wiek Wikusi, postanowiłam trochę ulżyć doskwierającym stawom i zafundować senioreczce serię laserów na kręgosłup. Laseroterapia składała się z 10 zabiegów po 5 min. Wikuli ta kuracja bardzo się podobała: ciągłe wycieczki, Pani dr miziała laserem, paściocha pod pyszczkiem - czego chcieć więcej :mrgreen: Wydaje mi się, że troszkę lepiej chodzi, nie widać jakiejś mega poprawy bo jeszcze nie ma tak dużych zmian żeby zauważyć różnicę. Mam nadzieję, że dzięki tej kuracji długo nie będzie miała problemów z kręgosłupem.
Od jakiegoś tygodnia, może trochę więcej, Wiki gorzej się czuje, znowu jest problem z jedzeniem suchej karmy. Obecnie jest na convalescencie, czasami zje kilka chrupek. Ataki znowu się pojawiły, nie są silne ale są. Mam wrażenie, że ząbki mogą ją boleć, jakoś tak ostrożniej je chrupki (jak już je). Pewnie zwiększymy dawki leku ale o tym zadecyduje Pani dr, sprawdzimy wszystko na wizycie.
Wiki przeniosła się do łazienki, wyleguje się na ciepłej podłodze ale i przychodzi spać na łóżko.
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 25 lis 2011, o 12:27

Tak gdzieś od początku listopada Wiki przestała być w ogóle aktywna, ciągle tylko spała, budziła się tylko na siku/kupę, na jedzenie była budzona, ataki się nasiliły… 11-go listopada narobiłam paniki bo wyczułam w brzuszku guza, tak przynajmniej mi się wydawało… Nasza Pani Doktor, następnego dnia, mimo, że nie miała dyżuru, przyjęła nas, żeby zbadać Wikusię, okazało się, że to, co wymacałam, to powiększona śledziona, przy okazji zostały oczyszczone gruczoły bo były już mocno zapchane. Dr Ania poprosiła o zrobienie USG u dr Marcińskiego, niepokoiła ją też nerka i wątroba. 16-go listopada znowu były oczyszczane gruczoły, z ząbkami wszystko OK. Zwiększyliśmy dawkę leku o dodatkową dawkę w środku dnia a więc leki ma co 8 godz. Rano i wieczorem ¼ Proglicem + ½ Encorton a w środku dnia ¼ Proglicem. Po kilku dniach z podwyższoną dawką Wiki odżyła. Znowu wszystkim się interesuje, śpi przytulona ze mną w łóżku, domaga się zejścia na dół, zwiedza wszystkie kąty, czasami sama zje chrupki ale zazwyczaj trzeba przy niej usiąść na podłodze, wrzucić chrupki do miseczki z wodą i ładnie poprosić żeby zjadła, wtedy Wiki łowi sobie chrupki, ja siedzę przy niej i kibicuję w łowieniu ;)
Wczoraj byliśmy na USG, nie mogę znaleźć sobie miejsca, nie mogę na niczym się skupić. Niuniasek w chwili obecnej czuje się dobrze, znowu ma energię a tu takie wyniki…
https://picasaweb.google.com/lh/photo/7 ... directlink
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 10 sty 2012, o 19:56

Co się działo w grudniu?
Obecnie Wiki czuje się dobrze chociaż był czas, że jej samopoczucie nie było zbyt dobre. Teraz widzę, że ten stan mógł być na skutek moich bardzo późnych powrotów z pracy do domu :? Na szczęście teraz jest lepiej, całkowicie opuściła łóżko i wyleguje się w swoich kocykach i kołderkach na ciepłej podłodze w łazience. Niestety bardzo szybko się wychładza :( Trzeba pilnować żeby nie zasnęła gdzieś bez opatulenia się w ciepły kocyk. Były dwa incydenty kiedy doszło do wychłodzenia. Któregoś wieczoru znaleźliśmy ją w rurze - poszła sobie spać do rury i tak się wychłodziła, że była bardzo słaba, zaśliniona i chłodna. Za drugim razem poszła spać do sypialni (gdzie jest chłodniej) bo znalazła kocyk, w którym urzędowały frety (a takie lubi najbardziej) i przykryła się tylko jedną warstwą a więc dla niej nie było to dostateczne okrycie :( Na szczęście szybkie opatulenie i przytulenie + termofor + convalescence szybko pomogło. Jeśli chodzi o jedzenie to Wikuś je tylko convalescence'a, pasty, żółtko, oleje. Odmówiła całkowicie suchej karmy i nie chce pić wody, dobrze, że sporą ilość wody dostaje z convalescence'm bo inaczej trzeba by było ją dopajać. Wczoraj 10-go stycznia byliśmy na kontroli u naszej Pani dr, zostały oczyszczone gruczołki, uszka i obmacany brzuszek. Nic w brzuszku nie uciska Wikunię. Gruczołki były trochę przypchane więc wyciskanie ją zestresowało ale dostała papu i było w porządku. Leki pozostają bez zmian. Następna wizyta za 2 - 3 tyg.
Brzuszek śmiesznie zarasta
https://picasaweb.google.com/lh/photo/p ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/X ... directlink
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 8 lut 2012, o 12:57

zapomniałam podłączyć, tak to wszystko u Wiki wygląda 'od środka'
https://picasaweb.google.com/lh/photo/h ... directlink
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 8 lut 2012, o 13:04

W połowie stycznia, na kilka dni zawitali do nas w gościnę Edi i Boluś, Wiki strasznie się do chłopaków pchała więc w końcu uległam. Z zapartym tchem obserwowałam jak Boluś zareaguje na gramolącą się do niego Wikulca, a ten tylko skierował nochala żeby niuchnąć a że Wiki od razu gotowa do krzyku to i z zamiaru niuchnięcia się wycofał i grzecznie się położył starając się nie ruszać żeby Wiki nie denerwować :shock: Edi obserwował sytuację z drugiego legowiska, raczej omijał Wiki, wolał się pannie nie narazić i tym sposobem Wiki przez kilka dni miała frecie towarzystwo :) Po wyjeździe chłopaków zrobiło się jej smutno, zostało znowu znoszenie kocyków, w których spały frety, zdecydowanie lepiej się czuje w takich frecich zapachach. Któregoś dnia wzięłam Wiki do pokoju fretek, całe towarzysto oprócz twardo śpiącej Fibi się rozlazło więc zamknęłam drzwi, Wiki sobie zwiedzała a ja zaczęłam porządki. No i stało się, Wiki zamiast położyć się w wolnym legowisku to namierzyła Fibkę i do niej wlazła, położyła się obok i poszła w kimę. Skończyłam sprzątać i zostawiłam dziewczęta (Fibi jak śpi to śpi). Nagle słysze wrzask, może nie jakiś przeraźliwy ale jednak coś się dzieje, wchodzę a Fibi 'czyści' Wikulę... no i okazało się, że jakby co to na Fibkę można liczyć :D szkoda tylko, że czasami za bardzo się angażuje w to czyszczenie i Wiki zaczyna się denerwować, więc muszę nad nimi sprawować pieczę :?
W międzyczasie byliśmy na kontroli u naszej Pani dr, niestety, guz rośnie a w dodatku dr Ania usłyszała szmery w serduszku, na kontroli u dr Niziołka mieliśmy pojawić się jakoś styczeń/luty więc podjedziemy.
5-go lutego był 2. atak hypoglikemii, tym razem silniejszy. Za pierwszym udało się wyjść z niego stosując podskórnie glukozę, tym razem nie było szans.. zaczęło się późnym wieczorem w niedzielę, słabo się czuła, niezbyt chciała jeść, o 23:00 powinna dostać leki - nie było można już podać dopyszcznie, dostała 10 ml glukozy podskórnie, po niecałej godzinie następne 10 ml bo zero poprawy, 2 w nocy coraz gorzej, dostała następne 5 ml i jazda do W-wy do lecznicy. Wiki musiała natychmiast dostać steryd dożylnie. Glukoza 23, temp 38,6. Od razu założono jej wenflon, dostała steryd i kroplówkę. Rano na wszelki wypadek pojechała jeszcze do dr Ani i pod czujną opieką poczekała aż odbiorę ją po pracy z lecznicy. Teraz czuje się dobrze, wszystko wróciło do normy. Dokładamy encorton do popołudniowego proglicemu.
Leki od dziś: proglicem 1/4 kaps + 1/2 encorton co 8 godz. + bz hepatiale na wątrobę 1 x dziennie + prillium 1 x dziennie
dodatkowo leczymy uszka z zapalenia drożdżakowatego - kropla surolanu 1 x dziennie przez 2-3 tygodnie

Fotki
https://picasaweb.google.com/lh/photo/T ... directlink
w pokoju fretkowym Wiki ma swoje pięterko gdzie może spokojnie pokimać
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Z ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/m ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/c ... directlink
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Re: Wiki

Postprzez agja » 27 lut 2012, o 12:43

Poprzedni tydzień był po prostu parszywy :( we wtorek rano widziałam, że Wiki nie bardzo się czuje więc zostałam w domu, o 15-ej byliśmy już u weta - znowu atak :( na szczęście nie był tak silny i po jakichś 20 min po zastrzyku ze sterydem i kroplówce (w ciepłym inkubatorku) było już dobrze. W sobotę był kolejny atak, tym razem z objawem neurologicznym - jak to mój tż zeznał wykrzywiało Wikusię w jedną stronę na szczęście udało się opanować sytuację. Wczoraj pojechaliśmy do dr Ani, glukoza super - 121 o ile dobrze pamiętam, dr Ania powiedziała, że ten sobotni incydent i brak aktywności to raczej ze strony wątroby; pobraliśmy krew żeby sprawdzić wątrobę, wyniki jeszcze wczoraj przyszły - wyniki są bardzo złe :cry: u Wiki zawsze dręczył mnie ten guz w wątrobie, insulinoma niekoniecznie...
wczorajsze wyniki
https://picasaweb.google.com/lh/photo/a ... directlink
Dr Ania powiedziała, że w tej sytuacji jedynym ratunkiem będzie spróbować przepłukać wątrobę, także dzisiaj jedziemy na założenie wenflonu, kroplówki mamy podawać przez tydzień i wtedy zobaczymy czy jest jakaś poprawa.
agja
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 229
Dołączył(a): 28 wrz 2009, o 08:42
Lokalizacja: Nowe Lipiny/Wołomin

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum WA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron