[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4797: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4798: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4799: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
forum.fretek.org • Zobacz wątek - Nuka

Nuka

Moderator: agja

Re: Nuka

Postprzez Danka » 5 kwi 2011, o 21:31

Dorotko - nie tylko Nuka buntuje się przeciw vetmedinowi w kaspułkach.
Jest (wprawdzie trudnodostępny - ale do zdobycia) wersja smakowa, którą frety zjadają bez wstrętu.
Poczytaj => http://www.fretki.org.pl/forum_new/view ... 19&t=15948
Głaski dla Małej!
Obawiaj się tych, którzy 'kochają' zwierzęta, a nienawidzą ludzi ... :/
Avatar użytkownika
Danka
Komisja Rewizyjna
 
Posty: 345
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 22:46
Lokalizacja: Wrocław, gg 5377811

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 27 kwi 2011, o 23:23

Nuka niebawem kończy siedem lat, 7 maja , lecz już obecnie mija kolejny miesiąc który spędza ze mną i czas napisać raporcik dla WO .

Miesiąc kwiecień minął do dziś dnia jakoś spokojnie , jak na Nusię przystało sennie .Obecnie bidula śpiocha sobie u mnie na kolanach , po od wczoraj jakoś nie może dojść do siebie po badaniu . Byłam wczoraj z nią u wet na kontrolnym badaniu krwi ( morfologia, biochemia) , badanie moczu , oraz kolejnej dawce Lucrinu.

Nusia mimo że dzielnie zniosła badanie, to po powrocie do domu poszła od razu spać , wieczorkiem grymasiła mi z jedzeniem , nie chciała już chętnie zlizać calo peta z zawartością leku vetmedin .
Rano też księżniczka chciała by ją karmić łyżeczką , rozmawiałam z wet po południu i wyniki nie są zbyt cudne, ale mam alarmu nie podnosić .
Podniósł się poziom mocznika , choć to jeszcze norma ale mnie niepokoi , w moczu wykryto komórki kanalików nerkowych , białka nadal jest 300 . Wet poleciła podawać impaktine .
Pojawił się u Nuki kaszel , nie ciągły jednak mnie zmartwił, wet osłuchała płuca i są czyste , podejrzewamy obie iż objawy te są od chorego serduszka. Ponieważ z jego powodu i wieku Nusi , leczenie operacyjne chorej nerki jest niemożliwe , pozostaje tylko leczenie zachowawcze.
Mam ogromną nadzieję że Nuka wie iż ją kocham , i będzie nadal dzielnie żyć i każdym dniem udowadniać mi że dla takich fretek warto być DT.
Choć nie ukrywam iż boję się , co dalej , bo mam świadomość jej wieku.
Pytałam wet o RTG , by zobaczyć jak bardzo zmieniła się obrazowo chora nerka z tym nowotworem, lecz zasugerowała mi że może to badanie zrobić w maju dopiero.
Tak czy inaczej kwiecień mija , Nusia dzielnie znosi kolejne dni ze mną :) i oby tak dalej.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Ezyna » 3 maja 2011, o 12:11

Obie jesteście bardzo dzielne dziewczyny :clap: Mocno Was wspieram i życzę zdrówka :)
Dobrzy ludzie nie krzywdzą zwierząt i nie pozwalają na to innym
tel. 606 474 362
Avatar użytkownika
Ezyna
Zarząd SPF
 
Posty: 2530
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 23:22
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 5 cze 2011, o 01:25

Za nami miesiąc maj, ciepły i spokojny czas w życiu freciej seniorki Nuki. Skończyła 7 lat i jak na staruszkę przystało spędza dni na sennych rozważaniach o frecim życiu .

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 5397864274

Nadal jest na diecie weterynaryjnej , leki również te same, poziom mocznika spadł do 71, i cieszę się że impaktine zadziałało.
W tym miesiącu robiłam Nusi kontrolnie RTG (opis wstawię w wątek jak odbiorę od wet, bo mają wystawić ), by sprawdzić czy zmiany na nerce wzrastają czy też nie, od stycznia.Była tak żywa przy badaniu iż "dziabnęła" technika przy ustawianiu pozy .
Według wet nie powiększyła się zmiana na nerce, co mnie bardzo cieszy.
Robiłam Nusi USG jamy brzusznej , była dzielna , choć jak na swój wiek bardzo ruchliwa. Wyniki usg wstawię (scan ) jak tylko drukarka zadziała :( .
Echo serca potwierdziło to co mówiła wet , że Nuka ma przerost mięśnia sercowego, i zmiany stosowne do jej wieku w serduszku. Zalecenie dalsze stosowanie dożywotnio leków które bierze .

Nusia mimo wszystko ma apetyt , lubi podjeść surowe mięsko chyba naj bardziej ochoczo ze wszystkich fretek które mam,choć nie może bo dieta zalecona , ogórka też lubi , więc aby nie zawieść jej odrobinę dostaje :)
Zmieniła swoje upatrzone miejsce do spania na górny hamak w klatce , i na dół tylko do kuwetki idzie.Półeczki i klapkę "schody" wyłożyłam jej już dawno wykładzina by mogła się trzymać stabilnie , a że pazurki stale kontroluje to nie zawadza się nimi nigdzie .

Zdaje sobie sprawę z tego że Nuka to silna duchem frecia, wiem że każdy dzień to dzień szczęśliwy, chciałabym by dalej nie poddawała się chorobie ....

Wszystkim opiekunom WA z serca obie , Nuka i ja dziękujemy za troskę i ogromne wsparcie .
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 5 lip 2011, o 00:07

Minął miesiąc czerwiec w życiu Nuki, spokojną starość przerwała sytuacja dość drastyczna jaka miała miejsce , w dzień pobrania krwi do badania . Nusia bardzo źle zareagowała tym razem, i skończyło się nie tylko tym że owej krwi nie dało się pobrać , ale tez mega biegunką i wymiotami przez całą noc. Obecnie sytuacja jest opanowana lecz Nuka już bardzo w pamięć przyjęła to że strzykawka i igły to ból, i na sam widok już krzyczy.

Czuje że Nuka osłabła mimo to iż już obecnie nie ma biegunek i wyraża wilczy apetyt na surowe mięsko , stojąc na łapkach pod fotelem .
Całe dnie śpi prawie , pochodzi tylko tyle ile musi , kuweta jedzonko, sprawdzenie kątów , ugryzienie w sierściuchę moich dziewczyn, a potem szuka miejsca do spania, coraz częściej przyjmuje pozycję leżenia na podłodze gołej , a panele mimo wszystko chłodne:(
W czerwcu Nuka dostała prezenty od opiekunów WA , bardzo pokochała legowisko panterka , puszyste i miękkie ciepłe a to ona lubi bardzo. Ogrom wsparcia jaki Nuka dostaje od opiekunów WA , pozwala na dalszą walkę z starością , i choć jest to nieuniknione , staram się by każdego dnia wiedziała że masa osób trzyma za nią kciuki .
Podjęłyśmy z dr. decyzję że do chwili gdy będzie trzeba koniecznie robić badanie krwi , Nuki nie będziemy męczyć kolejnymi okresowo robionymi badaniami , bo ona naprawdę źle niosła to , a każdego dnia jest i tak mimo wszystko słabsza.
Nuka jest jedyna fretką jaką znam której oczka mówią " daj to mięcho" , na sam zapach i widok , robią się większe i takie żywsze. Pojada też gerberka troszkę ale nie tak ochoczo jak surowe , i stałą jej dietę Intensinal , witaminki plus leki

Wstawiam w pliku , wyniki badań jakie miała w czerwcu robione , poza dawką lucrinu i innymi lekami stale podawanymi. Również wstawiam opis echa serca , z maja .

Nuka ma 7 lat i 2 miesiące, trzymam kciuki i mam nadzieję że kolejny miesiąc będzie z nami, i kolejny i kolejny.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Gabriela » 5 lip 2011, o 15:44

Jeśli mogę coś doradzić - NIE rób już więcej badań. Na tym etapie Nukowego życia niewiele będzie można zrobić w celu poprawy wyników (prawdopodobnie nic), a ona tak bardzo to odchorowuje....
Stres skraca życie nie tylko u ludzi....
Avatar użytkownika
Gabriela
Zarejestrowany Użytkownik
 
Posty: 2304
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Re: Nuka

Postprzez Ezyna » 5 lip 2011, o 17:40

Tak samo myślę. Niech życie Nuki płynie jej rytmem, w spokoju i miłości - Twojej Dorotko.
Dobrzy ludzie nie krzywdzą zwierząt i nie pozwalają na to innym
tel. 606 474 362
Avatar użytkownika
Ezyna
Zarząd SPF
 
Posty: 2530
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 23:22
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 5 lip 2011, o 19:47

Taką decyzję podjęłam , bo zachowawczo leki dostaje, i mam świadomość że jej starość będzie dalej ją osłabiać, to badanie krwi nieudane miało dać obraz między innymi czy Nuka nie ma niedokrwistości . Ale już obecnie z tych badań nie wiadomo nic .

To jest kochana staruszka , nie wiem jak przyjdzie się nam z Nia pożegnać , ale wiem że spocznie tam gdzie juz pisałam wcześniej obok moich zwierząt ukochanych , i na pewno kolejna róża w ogrodzie będzie miała Imię.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 4 sie 2011, o 22:58

Minął lipiec w życiu Nuki. Nusia nie zmieniła znacznie swojego zachowania , nadal więcej śpi niż spaceruje bo o fretkowaniu nie ma mowy ale to całkiem zrozumiałe. Leczenie przebiega zachowawczo , ponieważ bardzo przeżyła poprzednie próby badania krwi, zrezygnowałam z męczenia jej , to jedynie wyzwala w niej wielki stres .Nuka bardzo przeżywa każdą próbę podania leku podskórnie.
Staram się jej zapewnić ciepło i troskę . Zasypia na moich kolanach , wtulona , ale każdego dnia zdaję sobie sprawę że kiedyś mocznik zaatakuje. Początek sierpnia a Nuka już nie czuje się stabilnie. grymasi w jedzeniu , raz wieczorem , raz rano . Jedyne na co jej oczy się śmieją to zapach surowego mięska .Stale się podgryza w różne części ciała , wet stwierdziła w jej pyszczku nadżerkę , co wskazuje na działanie negatywne mocznika. Na ten czas zwiększamy dawkę Ipakitine, vetmedin mam zwiększyć też .na nadżerkę Nusia dostała Synulox, kolejna wizyta za 4 dni , potrzeba zachodzi zbadania mocznika, a to wiąże się z pobraniem krwi , nie wiem jak Nusia to zniesie , ale to konieczne by wiedzieć kiedy i czy będzie potrzeba dawać kroplówki . Waga jej utrzymuje się w normie tzn nie spada . Każdego dnia proszę ją by była dzielna , niebawem minie 7 lat i 3 miesiące jej fretkowego życia , oby każdego dnia dalej Nusiu .

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 7966632402

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 0295007570

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 0061891922
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Gabriela » 5 sie 2011, o 00:29

Avatar użytkownika
Gabriela
Zarejestrowany Użytkownik
 
Posty: 2304
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 5 sie 2011, o 10:55

Trudno mi będzie szalenie powiedzieć stop, Nuka na ten czas jeszcze reaguje zmysłami tzn potrafi gugnąć na widok mojej fretki , złapać ją za karki , objawowo nie ma kaszlu, osłuchowo też nie stwierdziła wet zmian , nerki na pewno nie funkcjonują sprawnie , na tyle ile s a wydolne. Mocznica czasem postępuje wolno, a czasem szybko zabiera przyjaciela, wiem coś o tym bo moja sunia Yoko odeszła bardzo szybko. Mam świadomość że kroplówki to ostatnia faza . Z doświadczenia wiem że to nie leczy a jedynie daje czas na "pożegnanie się" , z moją sunią tez musiałam podjąć decyzję , pozwolić jej odejść za tm . Gdy Nusia odejdzie będzie leżała koło niej . Nie zamierzam jej męczyć , ale trudno naprawdę będzie mi powiedzieć "stop"
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Ezyna » 5 sie 2011, o 15:43

Dorotko, STOP to stop intensywnemu i uporczywemu leczeniu, a nie kochaniu i dbaniu :) Tak, jak rozmawiałyśmy - bez stresu, bez bólu.
Dobrzy ludzie nie krzywdzą zwierząt i nie pozwalają na to innym
tel. 606 474 362
Avatar użytkownika
Ezyna
Zarząd SPF
 
Posty: 2530
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 23:22
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz

Re: Nuka

Postprzez SYLWIA7 » 6 sie 2011, o 00:19

Spróbuj podawać Nuce biały ser twarogowy tłusty, jeżeli ją przekonasz aby jadła go, przystopujesz mocznik.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 2 wrz 2011, o 18:57

Minął kolejny miesiąc w życiu Nuki.
Na początku sierpnia miała zawirowanie zdrowotne,jakoś opanowane :) na szczęście. Nuka obecnie ma apetyt , nie wybrzydza , lub kraść jedzenie surowe mięsko nadal, i cudownie o nie żebrze patrząc mądrymi oczkami , gdy jej mówię że więcej nie ma już , ona kiwa główką góra , dół jakby mówiła do mnie Tak , tak już Ci wierzę , po czym oblizuje pyszczek. Lubi melona , ogórka co mnie cieszy bo to wodniste , a ona nie chce sama pić, ale gdy jej nie zatrzymam to z chęcią zjadłaby miseczkę ogórka :twisted:

Nadal jest na lekach jakie brała i będzie dożywotnio . Badań "inwazyjnych "nie miała robionych, by jej nie stresować .
Ma pewną manię , z uwielbieniem załatwia się na wykładzinę , nawet świeżo upraną. Kocham Nusię nawet za te kupsztale na wykładzinie , co zabawne liczę je z uśmiechem na twarzy ,po tym zawirowaniu z zaparciem .

Wszystkim Kochanym Opiekunom z serca dziękuję za troskę i ciepłe myśli względem Nuki , ona to czuje i mimo to że w tym wieku , głównie myśli o jedzonku i spaniu , to każdego dnia o jeden dzień dłużej pozwala mi się cieszyć swoją obecnością. Oby kolejny miesiąc dalej.
https://picasaweb.google.com/1135091153 ... 8693924626

https://picasaweb.google.com/1135091153 ... 9942171858
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Ezyna » 2 wrz 2011, o 19:16

:clap: Oby tak dalej. Głaski Nuka :D
Dobrzy ludzie nie krzywdzą zwierząt i nie pozwalają na to innym
tel. 606 474 362
Avatar użytkownika
Ezyna
Zarząd SPF
 
Posty: 2530
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 23:22
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 14 wrz 2011, o 00:05

"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Gabriela » 14 wrz 2011, o 12:31

W pierwszej chwili mało nie spadłam z krzesła - zobaczyłam, jak ktoś KIJEM zamierza się na fretkę :evil: :oops: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Gabriela
Zarejestrowany Użytkownik
 
Posty: 2304
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 14 wrz 2011, o 22:33

to jedynie kijek od zabawki na gumce, ze sklepu dharmy , prezent od WO. Nuka wgryza się w te kule ząbkami , iska je.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Kindzia » 27 wrz 2011, o 21:04

Dziś spotkałam Nusię z Dorotą u weta :D i przyznam szczerze, że ślicznoty nie poznałam. :oops:
Jest cudowna!!! :D Zresztą wszyscy to wiecie, ale musiałam to napisać :D 8-)
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain (1835-1910)
Kindzia
Zarejestrowany Użytkownik
 
Posty: 222
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 23:43

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 3 paź 2011, o 13:52

Minął wrzesień w życiu Nuki , minął sennie , zdarzyły się już kilka razy dni w których Nuka kaszle , od sercowo znaczy się.
Na ostatniej wizycie u weta , doktorowa stwierdziła iż zmiana na nerce rośnie , bo namacalnie jest różnica od poprzednich miesięcy.
Ponieważ Nuka i tak ciężko przeżywa każde badanie , RTG i samo ułożenie do niego , stwierdziłam że nie będziemy go robić , by potwierdzić to co już i tak wiadomo, a co nie zmieni na lepsze i tak sytuacji Nuki.
Jeśli się uda to z mniej drażliwych badań pozostaje USG .
Nuka na dzień dzisiejszy je, dopajam ją i śpi , czasem połazi z cichym gugnięciem do siebie. Kupy są w normie i wydala mocz . Na podtrzymanie tego wydalania dostała jeszcze jeden lek , dawkowany po 1/8 dwa razy dziennie.
Badanie krwi i tak jak czarna chmura wisi nad Nusią, bo jest potrzebne , ale odwlekam je do chwili ostatecznej, bo jak wiadomo ona bardzo to przeżywa wielkim stresem.

Nusia jest terytorialną frecią, tak więc więcej ruchu zażywa jak spaceruje , po fretce będącej na DT, chodzi i obwąchuje każdy krok tamtej .Po czym gugnie parę razy i idzie spać w kocyki ciepłe.
Ma małą manię kładzenia się w materiały jak kroje hamaki, wtedy najlepiej jest zrobić nura i spać blisko mnie, albo położyć się w worku foliowym np.

Zdecydowanie jest łakomczuchem , ale o tym pisałam już wcześniej , dopóki będą się jej śmiać oczki na sam zapach surowego mięska , dotąd będę wiedziała że wola walki się w niej tli .
Oby kolejny miesiąc październik starała się walczyć o każdy dzień.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum WA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron