[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4797: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4798: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4799: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
forum.fretek.org • Zobacz wątek - Nuka

Nuka

Moderator: agja

Nuka

Postprzez dorota33 » 3 gru 2010, o 23:22

Nuka , 6,5 letnia samiczka przebywa u mnie na DT od 27.XI.2010 . Jest to samiczka o łysym ogonku, ten stan trwa z wywiadu od byłej właścicielki od wakacji tego roku. Seniorka Nuka ma poza łysym ogonkiem wyliniałą resztę futerka , głównie na tylnich łapkach , podbrzuszu .Z badania USG wynika iż ma powiększoną śledzionę , nadnercza również są w stanie wskazującym na jej wiek .Badania krwi obecnie nie są złe , choć należy mieć to nadal pod kontrolą .Z zalecenia weterynarz mam dwa miesiące podawać jej melatoninę.Z podaniem Lucrinu doktorowa powiedziała że się wstrzymamy.Badanie moczu do wykonania , gdyż jest on zdecydowanie za jasny .

Uszka czyste jeśli chodzi o świerzb .

W domu poprzednim była karmiona KK i whiscas suchą karmą , poza nimi dostawała również surową pierś z kurczaka oraz biszkopty bo lubiła ponoć.
Obecnie waży 805g. Dużo śpi , prawie stale gdy ją wypuszczam by pobyła na pokoju to głównie stoi pod drzwiami,bądź szuka sposobu jak wdrapać się na fotel miękki i ciepły by śpiochać.
Dostaje do jedzonka gerberki domowej roboty , zjada ładnie choć zdecydowanie mało pije, w zasadzie nie ubywa z poidełka lub miseczki , więc ją dopajam strzykawką , i rozwadniam gerberka trochę.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Gabriela » 6 gru 2010, o 00:37

Nuka na zdjęciu wygląda DOKŁADNIE jak moja Missi z początku choroby....
Avatar użytkownika
Gabriela
Zarejestrowany Użytkownik
 
Posty: 2304
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 9 gru 2010, o 20:51

Odebrałam wyniki badań krwi, zawiozłam mocz do badania .Nuka dostała do brania lek na serce , wykupie to podam nazwę bo na recepcie lekarskie zygzaki:)
Mam dawać jej po 1/8 tabletki.

wyniki krwi
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 9000378354

Nuka , nadal więcej śpi niż jest aktywna gdy ma ochotę to pochodzi trochę po pokoju,zrobi inspekcje kuwet moich dziewczyn , poszuka miejsca i idzie znów spać , choć już zauważyłam iż nie staje pod drzwiami , a raczej woli buszować w worku szeleszczącym , tak dla zabawy chyba lubi mnie przez niego łapać ząbkami. Ale to tyle z jej ochoty zabawy.

Dzisiaj zakupiłam jej Calo Peta w Sowie , bo pomimo iż go nie lubi , to musi jakąś bombę witaminową dostać .Na pierwszy raz z palca zlizała , chyba przez to iż liczyła że to gerberek:), później już nie chciała . Więc będzie dostawać go z jedzonkiem.

Waga Nuki obecnie to 860g.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 9 gru 2010, o 20:56

aha zapomniałam o ważnym....
Pytałam o ząbki Panią dr.Jóźwik , ponieważ Nuka ma martwy Przedni lewy kieł , i kamień na ząbkach , co z tym zrobimy .Zasadniczo wiem i to potwierdziła doktorowa ,że ściąganie kamienia pod narkozą itd, to zabójstwo dla fretki w jej wieku, stąd też tylko pozostaje jej ściągnąć kamień jak sobie tylko da do pyszczka zajrzeć realnie.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 9 gru 2010, o 23:05

Jeśli to możliwe , to proszę was o przybliżoną interpretację tych wyników, bo wedle Pani dr. są dobre .
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Gabriela » 10 gru 2010, o 00:18

Na jakiej podstawie Nuka dostała lek na serce i jaki?
Moja Missi jest najlepszym przykładem, że można operować z sukcesem nawet 7,5 letnią fretkę
Avatar użytkownika
Gabriela
Zarejestrowany Użytkownik
 
Posty: 2304
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 10 gru 2010, o 11:36

Jeśli dobrze odczytuje lekarskie pismo to jest to Lotensin 5mg.
Pani doktor osłuchała serce , z tego co mówiła nie ma szmerów, ale jest lekko stłumione jak to określiła.

To co wyczytałam na temat tego leku w necie to :Wskazania: Leczenie nadciśnienia tętniczego. Leczenie wspomagające w zastoinowej niewydolności serca. Tabletki 5 mg ponadto w postępującej przewlekłej niewydolności nerek (klirens kreatyniny 30-60 ml/min).

Uprzedziła mnie że jest to też lek działający moczopędnie.
To co powiedziała o czyszczeniu pod narkozą ząbków i operowaniu tego kła martwego , to to iż przy jej nerkach , wieku i sercu mogła by się nie obudzić .....Osobiście czuję że dr. nie chce ryzykować , a i ja nie będąc lekarzem , zdaje się na jej wiedzę ponieważ wiem jak wygląda sytuacja .
Opiszę dlaczego ufam w tą opinię.Obecnie mija 3 lata jak , odeszła za TM moja sunia- amstaf. Nie wiedziałam że miała chore nerki , bo nic nie wskazywało na to. Miesiąc przed śmiercią miała robiony pod narkozą zabieg usunięcia narośli na pyszczku, która krwawiła .Po tym zabiegu zaczęła chorować , nie wiedziałam czemu słabnie , więc do weta i cały czas na lekach , zrobione badanie krwi i USG , wykazało iż ma zdeformowana nerkę po urodzeniowo jedną i kłębuszki nerkowe drugiej nerki nie działają .Przewlekła niewydolność nerek. Mocznica .
Zmarła miesiąc później , niemal na moich dłoniach , podjęłam decyzję o "przejściu".
Wiem po szukaniu w necie , że owy zabieg usuwający narośl osłabił nerki do końca.

Przepraszam iż tak się rozpisałam o suni.

NUKA dzisiaj odkryła że jest poidło z wodą, micha którą można chcieć wywalić , ale się jej nie udało :) Zwiedziła też tunel zrobiony z butelek plastikowych. Wchodzi na schody i bezbłędnie odnajduje transporterek z spankiem .Stoi na półce zrobionej pod schodami na antresole.
Dziś po 17 tej , zadzwonię do wet by dowiedzieć sie o wyniki badania moczu.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 29 gru 2010, o 20:58

Wiem że w temacie zapadła cisza. Nuka miała badanie moczu które , tuż po Nowym Roku muszę powtórzyć , badanie krwi też będę chciała .Bo jak powiedziała mi weterynarz że kontrolnie tak jak dla fretki w jej wieku trzeba.
Nuka wazy obecnie 980g, lubi jaja przepiórcze , nie przepada za dodatkami z oliwki, czy też tranu, naturalnie w małych ilościach .
Nie cierpi przycinania pazurków i czyszczenia uszu , ale cóż musi jakoś to znieść .
Sierść na ogonku nie odrasta , niby jest parę włosków , naprawdę parę :( , miesiąc podawania melatoniny :( , mam podawać dalej ...
Na ogoloną łapkę , po badaniu krwi nie mogę narzekać odrosła ładnie sierść.
Śpioch Nuka - nawet w torbie reklamowej umie zasnąć . Widziałam jednak jej zainteresowanie maskotką podwieszaną na gumce, ale to chwila zabawy.

Od dobrych serc z WA , Nuka ma opiekę , więc pojada sobie królika w gerberku :)

http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 5646933298

Nuka nowe foto

http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 6883441986
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 7192199762
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 8628296674
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 8496390722
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 0039572738
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 6155588642
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 8211269570
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 6471456674
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 2378530770
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 1 sty 2011, o 13:18

Minął miesiąc jak Nuka jest u mnie na DT , zobowiązana jestem do kochanego raportu z jej pobytu u mnie , dla wszystkich opiekunów z WA :)

Kochani Nuka jak do tej chwili , ze zmian jakie uznaję za pozytywne to poprawa wagi, lekko zmieniona w dotyku sierść -mniej sztywna ,mam wrażenie że jest mniej że to tak ujmę zlepiona. Choć miałam nadzieję że troszkę tego owłosienia :) przybędzie .
Po miesiącu podawania melatoniny, miałam nadzieję że ogonek zacznie zdradzać objawy porastania, ale cóż pojawiły się kropki , i parę włosków :( może i w tym mam nadzieję że przy wiosennej zmianie futra coś się wy-normuje.
Nuka lubi jeść mięsko surowe jak i gotowane , nie pogardzi wołowinką , jak i królikiem , jajo przepiórcze też zjada mieszane z mięskiem.

Tuż po Nowym Roku, mam zamiar ponowić badania krwi , moczu -pisałam o tym w wątku.
Coś o charakterze Nuki, to samiczka spokojna nad wyraz, w zimowym czasie jak większość uwielbia spać, gdy ją obudzę pochodzi około 15 do 30 minut w najlepszym razie i zmyka do norki spać dalej. Lubi wywalać z półki na podłogę domek do spania , podgryzać fotel , i moją rękę przez folię. Nie połączyłam ją z moim stadem gdyż moja banda jest młoda i silna w charakterkach, a Nuka zachowuje do nich rezerwę , stresuje się gdy Bina moja nie gryząca fretka dopadła się do niej, sama byłam w szoku iż Bina to zrobiła.


Nie cierpi czyszczenia uszu , wtedy piszczy i szczeka na mnie , z pazurkami też jest trochę zachodu, ale to mniejszy stres niż uszka.
Nauczyła się spać w hamaku , choć musi być w nim kocyk , by miała wrażenie że leży na podusi, bo tak woli zdecydowanie.
Jest to samiczka kuwetowa , reaguje na zawołanie , przecudnie wygląda jak czyści z wdziękiem pysio , po jedzonku gdy mówię jej czyść pynia, jakby rozumiała co do niej mówię.
Od czasu do czasu wykazuje zainteresowanie wiszącymi maskotkami i piłeczkami, ale jest to sporadyczne, zdecydowanie woli , ponurkować w materiale , jak kroję polar, to daje nura i śpi w nim .
Jak biega , to już zauważyłam i zagląda do miski z wodą sama , pije wtedy , ale w klatce jej picie z poidełka i miseczki jest nikłe.
Dodaje jej wodę do posiłków i śledzę to jak pije wodę z miski dziewczyn.
Posiłki je 3 razy dziennie , podzielone na ilości 15g-20g gerberka.Tak wychodzi iż zjada około 60g , suchego wogóle nie je, mam nadzieję że dla tego iż to co dostaje jej wystarcza.
Co do witamin , to calo pet , przechodzi w jedzonku , jak zresztą każdy lek który dostaje , zarówno melatonina jak i lek na serducho.
Nie lubi jakiejkolwiek oliwki , tłuste odpada z powodu jej upodobań ale też i wieku ....

Gdy zrobię jej ponownie badania , wyniki prześlę na wątku, oraz opinię weterynarz dr.Jóźwik pod której opieką jest Nuka .

UFF to chyba tyle z raportowania :)
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 4 sty 2011, o 23:17

Pojechałyśmy dzisiaj razem z Anią90 do Pani doktor:) cudo bo ludzi nie było , ale gdy wychodziłyśmy po ok.2 godzinach , nie powiem jakie mieli ludzie miny, bośmy długo zabawiły, i nie koniecznie w całości z naszymi fretkami....Ale teraz do rzeczy, Nuka miała dziś pobraną krew i oddany mocz do badania. Wyniki mają być na piątek, po 17 mam dzwonić do dr.
Ząbki będą do czyszczenia po kuracji , lekkiej bo muszę wodą utlenioną osłabić kamień na ząbkach który łatwiej będzie wtedy usunąć dr. Usunięcie go pod narkozą nie wchodzi w rachubę , ale o tym już pisałam wcześniej.
Miała badany cukier - 98
Z dalszych zaleceń Pani dr. kolejne USG jamy brzusznej , z szczególną uwagą na nerki również , dopiero mogę zrobić w marcu, biochemia -krew do ponownego badania też w marcu. Zobaczymy jeszcze jakie wyniki będą teraz morfologii.
Mam dawać teraz przez 7 dni po 1/10 Lotensin 2x dziennie po czym zachowawczo mam podawać tylko 1x dziennie po 1/10. Obserwować jak Nuka będzie się zachowywała, ponieważ lek ten obniża ciśnienie co wpływa na większą senność fretek.

Ogólnie Nuka była dziś dzielna , choć najadła się Bezo Pet -u aż nadto , jak nigdy sama liza tubkę, podczas pobierania krwi, ze stresu.

Po powrocie do domu, dama zrobiła kupkę solidną w kuwetce własnej , bo w torbie trans, nie załatwi się , prawdziwa kobieta :mrgreen: ehh..
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 10 sty 2011, o 23:30

Wyniki badań ponownych Nuki -krew i mocz

http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 9203551586

http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 6300214162

Widać iż nie które parametry się podniosły od poprzedniego badania :( nieznacznie

to jest poprzednie -wyniki krwi i biochemia
http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 9000378354
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 14 sty 2011, o 21:14

Nuka była dzisiaj , ponownie na USG

Opis : http://picasaweb.google.com/dorota34lod ... 9922854706

Nie chcę wkraczać w kompetencje lek.weterynarz , robiącej USG .Zauważyłam tylko różnicę w opisie obecnym, od poprzedniego USG ( w którym opisała : nadnercza :prawe 3mm/4mm , lewe nieco większe 4mm/6mm )

Będę chciała to wyjaśnić , i zasięgnąć opinii dr.Jóźwik czy to możliwe , aby obecnie lewe nadnercze było w normie , po zaledwie nie całych dwóch miesiącach brania melatoniny... :(( skoro ogonek nadal łysy.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 24 sty 2011, o 22:56

Nuka choruje

Wstawiam link do jej wątku na forum

http://www.fretki.org.pl/forum_new/view ... 7&start=75

:(
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 31 sty 2011, o 22:17

Mija styczeń więc, zobowiązana jestem do co miesięcznego raportu dla WA rodziców - z pobytu pod moją opieką Nuki.
W tym miesiącu Nuka miała przeprowadzone badania krwi, moczu ponowne , USG oraz RTG .
Zapadła na zdrowiu , co zaczęło się objawiać biegunką i niechęcią do jedzenia i picia. Pojechałam z nią do dr.Jóźwik i podjęłam leczenie .Obecnie wiadomo iż Nuka ma poważnie chore nerki , a w zasadzie jedna nerka lewa jest rozmiarów gigantycznych , według dr. nie pracuje w ogóle ( podejrzenie nowotworu ) . Ma powiększone serce - wszystko co działo się w czasie choroby opisałam w wątku na forum:

http://www.fretki.org.pl/forum_new/view ... 7&start=75

Na dziś dzień jada specjalistyczną karmę , dostaje leki na serce , probiotyk na wyrównanie flory bakteryjnej w jelitach, elektrolity w wodzie do picia.

Nie wiem jak dalej będzie trzymało się jej zdrówko, ale z mojej strony postaram się o nią dbać jak najlepiej umiem.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Gabriela » 1 lut 2011, o 16:51

Cały czas się bronię, żeby tu wchodzić... Nuka jest taka podobna do Missi... :cry:
Avatar użytkownika
Gabriela
Zarejestrowany Użytkownik
 
Posty: 2304
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 14:33
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 3 mar 2011, o 23:19

Luty minął więc czas opisać kolejny miesiąc z życia Nuki pod moją opieką .
Na szczęście mimo kapryśnego charakteru Nusi kupy są przy obecnej karmie w miarę sensowne ,nie powtórzyła się już tak niestabilna sytuacja jak choroba w styczniu. Nuka nadal dostaje Lotensin , Vetmedin , oraz dostała 24 lutego pierwszą dawkę Lucrinu.
Ponowione miała badania krwi morfologię, biochemię oraz badanie moczu gdyż po tej chorobie zaniepokoiło mnie to że Nusi mocz mocniej pachniał niż zazwyczaj.
Wyniki wstawiam :
https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 7762233394

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 9946117954

U seniorki:) pojawia się już malutki odrost sierści , ale to nie jest myślę tak szybka reakcja na podany Lucrin , a chyba Nusia już trochę wiosnę poczuła . To nie tylko pod względem sierści :)) okazuje zainteresowanie większe zabawkami .
Z jedzonkiem ma lepsze i gorsze dni , raz chce by ją nakłaniać do papu , wtedy muszę strzykawką karmić , a innym razem sama ze smakiem wylizuje miseczkę . Picie nadal jej podaję ja .

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 7831710434

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 0117901554

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 4321987906 Nuka lubi tarmosić stworka , wtedy tak zabawnie kręci ogonkiem :)

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 8063149858 i ciągnie go pod komodę

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 6014952930

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 5397491842 bardzo lubi tą czerwoną piłeczkę

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 2291368434

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 7954716130

https://picasaweb.google.com/dorota34lo ... 2047172882

Myślę że Nuka dopiero nie dawno psychicznie zaakceptowała to że jestem teraz ja jej opiekunką , że osiągnęła spokój , i dlatego teraz tak zaczyna się naturalnie interesować zabawą , chodzić za mną krok w krok.
Słyszałam kilka razy jak gugała , wydawała się wtedy zadowolona bo zaczepiała do zabawy moje dziewczyny , puszczała bąki obwąchując je przez klatkę . Bo nie biega razem z nimi, moje fretki nadal nie akceptują Nusi , i gdy ona biega one są w klatce.

Ogólnie miesiąc luty minął w miarę stabilnie Nusi , mam nadzieję że nadal będzie się dzielnie trzymać .
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 23 mar 2011, o 23:50

Nuka była dzisiaj na drugiej dawce Lucrin-u , Pani dr. powiedziała że udało mi się na wiosnę podtuczyć fretkę z uśmiechem, bo Nuka po tej chorobie spadła do wagi 916 g, obecnie zaś waży 960g :)
Wiosenne przejścia , jakoś nadal Nuka manifestuje sennością , jak i moje fretki one też nadal jeszcze tej wiosny nie poczuły , zaspane wszystkie:))

Nadal Nuka dostaje karmę wet, brzuszek nie jest wzdęty , miękki , staram się jej przemycać do jedzona mięsko chude ,kupy są w miarę dobre.
Zmieniona chorobowo nerka wyczuwalna w badaniu , będzie pod obserwacją wet, badania kontrolne moczu , krwi do zrobienia z zaleconym terminie przez wet.

Dzisiaj by pokazać mi Nusia że nie była zadowolona w wycieczki do lecznicy , po powrocie narobiła "eee" w transporterku gdzie są miseczki z piciem, fretek po czym z gracją schowała swoją czerwoną pinię do domku i poszła spać.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez Domiśś » 24 mar 2011, o 13:42

A jak z odrostem sierści Dorotko ??

Cieszę się, że Nusia przytyła. Mam nadzieję, że wraz z wiosną będzie miała coraz więcej energii i tym samym rozweseli serca nas wszystkich :)
Żyj i żyć daj innym, zawsze to właściwe
A pamiętaj dawać oraz brać uczciwie.
Domiśś
Członek Wspierający
 
Posty: 64
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 15:54
Lokalizacja: Kielce

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 24 mar 2011, o 22:40

Na ogonku nie ruszyło nic w zasadzie , bo te parę włosków które ma są już tak od jakiegoś czasu. Lecz sierść ogólnie nieco ruszyła, sprawia wrażenie jakby zmiana sezonowa się już zaczęła , jest bardziej miękka , układa się tak pod dotykiem ręki, nie jak na samym początku była szorstka i każdy kosmyk w inną stronę .Troszkę ściemniała , zobaczymy jak przez ten miesiąc po 2 dawce Lucrinu zareaguje ogonek i reszta.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Nuka

Postprzez dorota33 » 5 kwi 2011, o 20:15

Minął miesiąc marzec w życiu Nusi senirki , statecznej starszej damy , która po tych paru miesiącach wkradła się na stałe w serca nie tylko moje ale również mojej mamy. Tyle ludzi w WO ją pokochało , co wcale nie jest trudne, szczególnie gdy ma się z nią kontakt . Lubię jej zapach , jak słodko śpi .
Ponieważ jak i życiu ludzi starszych tak i u fretek , wkrada się monotonia , jedzonko , kuwetka , spacerek i spanko. Nusia jest na stałym jedzonku wet, od czasu do czasu dostaje prawdziwe mięsko tzn robię jej dzień z mięskiem surowym , lubi je i z chęcią zjada , lecz pod koniec dnia kuktale są już paćkowate.
Leki wymienione w wątku są na stałe, Nusia szczególnie nie lubi Vetmedinu, robi wszystko aby pysia nie otworzyć gdy mam jej podać 1/10 dawki , mnie samej kończą się pomysły w czym jej podawać go , bo na calo peta podawanego z tym lekiem Nusia ma już alergię :)) na sam widok, w jedzonku małej dawce to świetnie się pluje i prycha by tylko pozbyć się kwaśnego leku:(

Po drugiej dawce Lucrinu , na ogonku nieznacznie odrasta sierść ( naprawdę nieznacznie) . Nusia nadal ma opory przed piciem wody , więc stale jej ja sama podaje, z jedzonkiem nie ma kłopotu bo z miseczki sama zjada ze smakiem .
Planuje w tym miesiącu, ponownie zrobić jej badania , ale dopiero po konsultacji z wetem, co do ich konieczności . Chciałabym wiedzieć w jakim stanie jest powiększona nerka.

Nusia ma naturę wędrownika , jak wypuszczam ją by biegała to z chęcią daje drapaka na resztę mieszkania , pozwalam jej na to pod kontrolą ponieważ mam jeszcze sunię i kotkę , które bacznie się jej przyglądają .

Nusia lub jak się ją nosi na rękach w takim jej półśnie , można ja głaskać wtedy po brzuszku od dołu . Lubi siedzieć w niebieskim worku , ale na podłodze to zimno, lecz tylko wtedy podgryza delikatnie ząbkami rękę przez folie.

Moje dziewczyny nadal jej nie akceptują , co mnie martwi ale już tego nie zmienię , choć Nusia jest nimi zainteresowana to ja obawiam się o jej serducho.
"Dzięki twarzy możemy określić istotę spotkania: spotkać, to spotkać innego w jego twarzy."
dorota33
Członek Wspierający
 
Posty: 251
Dołączył(a): 27 wrz 2009, o 23:43
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Archiwum WA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron