Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Moderator: agja

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 3 maja 2011, o 12:37

Hakuna się rozszalał :D W jego wykonaniu taniec Wita jest niesamowity, to małe tornado, które ciężko kontrolować, a trzeba uważać, żeby nie spadł jeżeli jest akurat na tapczanie lub żeby nie uderzył główką jeżeli jest na podłodze. Jeszcze raz Hakuna Matata udowodnił, że nie powiedział ostatniego słowa, jego aktywność jest zdumiewająca.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 7 maja 2011, o 00:20

Hakunek już po wizycie. Ma osłabione przewodzenie, ale najważniejsz, że jest.
A Hakuna nadal szaleje, po jedzonku zaczepia do zabawy, chodzi za nogą jak szczeniaczek, nawet wychodząc na przedpokój gdzie są płytki w miarę dobrze utrzymuje równowagę i nie rozjeżdżają się jum mu tak tylne łapki. Mam nadzieję, że to efekt podjętego leczenia oraz diety mięsno - kostnej polecony przez anathea.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 13 maja 2011, o 16:06

Dzisiaj znowu zakupiłam mięsiwo dla Hakuny, wyszło tego 21,5 kg mięsa i podrobów :shock: . Zrobiłam z tego miesno-kostny gerber, starczy tego na siedem miesięcy. Ładnie wszystko poporcjowałam i zamroziłam, teraz jestem zabezpieczona z jedzeniem dla Hakuny i nie będę musiała w gorące dni parać się mięsem ;) Wartość faktury to 120,80 zł, dzieląc na siedem miesięcy średnio wychodzi 17- 18 zł miesięcznie.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 29 maja 2011, o 15:51

Hakunie w maju dopisywał humor, no i oczywiście apetyt, chłopak waży już 2,2 kg, troszkę za dużo. I teraz mam dylemat bo jak przerzucę go na dietę to znowu zaczną się ataki, na razie odpukać od dłuższego czasu nie pojawiły się. Futerko na brzuszku i łapce po lutowych badaniach zaczeło porastać goliznę.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 30 maja 2011, o 08:35

Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 7 cze 2011, o 10:04

Od wczoraj biometr musi być bardzo niekorzystny dla Hakuny. Stał się osowiały, większość czasu przesypia. Na szczęście apetyt dalej dopisuje.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 8 cze 2011, o 07:46

Dzisiaj rano Hakuna się ożywił i jak tornado przeszedł przez pokój, wyhamował dopiero w przedpokoju gdzie są położone płytki i nie miał takiej przyczepności. Ostatnio zauważyłam, że Mareczka prowadzi pielęgnacje futra Haku. Skrupulatnie iska go po karku i grzbiecie, tam gdzie Haku z racji swego kalectwa sam nie dosięgnie. Natomiast Haku rewanżuje się Marce iskając ją przy nasadzie ogona. Normalnie pełna sielanka :D
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 15 cze 2011, o 18:06

A tu jeszcze parę zdjęć Haku
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Z ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/p ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/E ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/0 ... directlink tym spojrzeniem i tym wyrazem szczęśliwej i uśmiechniętej fretki, Haku dziękuje swoim Wirtualnym Opiekunom, to dzięki Waszemu wsparciu jest możliwe takie komfortowe pozbawione bólu życie, dziękujemy Wam :clap:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/D ... directlink
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 21 cze 2011, o 15:33

Hakuna mnie dzisiaj zaskoczył :shock:
Ale od początku.
Na hotelu miałam przyjemność gościć Largo, samczyk jak się patrzy i żeby nie męczył moich rezydentów poieszkiwał w klatce, którą specjalnie dla niego zmontowałam. Po wyjeździe Largo klatka ostała się jako atrakcja do zwiedzania dla Kari i Marki. Jakie było moje ździwienie jak dzisiaj w niej zobaczyłam Hakunę :shock: jakimcudem chłopak dał radę tak wysoko się wspiąć? Normalnie jak po pod łodze chodzi to co trzy kroki robi sobie odpoczynek, a tu musiał włożyć niezły wysiłek, żeby wejść. Jestem z niego dumna, ale z siebie już mniej, ponieważ Haku mógł ugrzęznąć w szczebelkach, a o skutkach tego to nawet nie chcę myśleć. Dlatego teraz klatkę dziewczyny będą miały tylko udostępnianą pod nasz obecność w pokoju, no tak trochę odwrotnie, ale u nas fretki żyją bezklatkowo. A atrakcje im się należą :lol:
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 4 lip 2011, o 14:58

Czerwiec obfitował nam w czteronożych gości, Hakuna jak przystało na gospodarza zachowywał się wzorowo w stosunku do przybyłych. Nawet wśród nowo przybyłych zyskał swoją osobistą opiekunkę -Zołze, która skrupulatnie zajeła się czyszczeniem futerka i uszów. Co nie konieniecznie podoba się Hakunie ponieważ do tej pory to Marka zajmowała się jego toaletą. I teraz dziewczyny na zmianę próbują, każda na swój lepszy sposób umyć Hakunę i każda uważa, że robi to lepiej, kiedy słyszę skargi Hakuny to go zabieram, bo by go chyba zamęczyły tym czyszczeniem :roll: Ostatnio chłopakowi odwidziały się gerberki i teraz woli sobie chrupnąć mięsko w kawałkach. Hakunie co raz trudniej utrzymać pozycje podczas jedzenia, dlatego podczas jedzenia musi być bezwzględnie trzymany inaczej ląduje w miseczce pyszczkiem lub jak go majtnie to bokiem. Ale to nie przeszkadza mu fretkować na całego, jak się rozszaleje to taranem zdobędzie wszystko. Dziękujemy Wirtualnemu Opiekunowi Panu Cezaremu za kuwetę o obniżonym progu.
Na fretkowo.pl zrobiłam zakupy na kwotę 167,11 zł. Został zakupiony omegan, pasta z tauryną, calopet, pasta odkłaczająca Maltsoft, karmę holistyczną, dostaliśmy też sporo próbek różnych karm aby poszukać smaku jaki Hakunie odpowiada. Narazie wiem, że najbardziej hakunie odpowiada śmieciowa karma dla kotów z marketu.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 9 lip 2011, o 13:33

http://www.youtube.com/watch?v=ICgQuh07Mbs
To filmik z tańcem św. Wita w wykonaniu Haku, nie jest to maksymalny wybuch radości, ale filmowałam sama i bałam się, ze jak się rozhula to nie utrzymam go na sofie i spadnie co mogłoby się dla niego skończyć źle. Ale obiecuję nakręcić film przy pomocy Andrzeja, gdzie Hakuna szaleje na całego a jest na co popatrzeć. Ta sprawność jaką uzyskał Haku nie byłaby możliwa gdyby nie hojność Opiekunów Wirtualnych, którzy łożą na jego leczenie i na jego przyjemności. Bardzo, bardzo Wam dziękujemy.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez Mirbla » 15 lip 2011, o 21:50

Nie mogę się oprzeć:
porownajcie Hakunę na tym flmiku http://www.youtube.com/watch?v=3hroeMLV ... re=related . Sylwia , Hakuna miał szczęście w tym swoim nieszczęsciu że znalazł się na Twojej drodze. Jest cudny i taki radosny :clap:
Mirbla
Zarząd SPF
 
Posty: 663
Dołączył(a): 5 sty 2010, o 23:51
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 17 lip 2011, o 21:12

Haku, moja Hakuna - Matata nie żyje. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez Ezyna » 17 lip 2011, o 22:06

:cry: Tak mi przykro.
Dobrzy ludzie nie krzywdzą zwierząt i nie pozwalają na to innym
tel. 606 474 362
Avatar użytkownika
Ezyna
Zarząd SPF
 
Posty: 2530
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 23:22
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez ven-a » 17 lip 2011, o 22:08

Jest mi strasznie, strasznie przykro....
Avatar użytkownika
ven-a
Członek Wspierający
 
Posty: 1151
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 13:21
Lokalizacja: Ostróda/ Morąg

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez Milo » 17 lip 2011, o 22:52

Jest nam bardzo przykro :cry: :cry: :cry:
Haku [*]
Avatar użytkownika
Milo
Członek Zwyczajny
 
Posty: 3721
Dołączył(a): 23 gru 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haku - fretka, która poszukiwała człowieka na własność

Postprzez SYLWIA7 » 18 lip 2011, o 16:37

Wyniki sekcji Haku.
Haku 4 lata i 9 miesięcy
Opis badania:
Przeprowadzono sekcje zwłok: Okrywa włosowa bez ubytków i przeżedzeń. Brak przerwania ciągłości skóry. W jamie brzusznej krwisty płyn w ilości ok.50 ml. W sieci skrzepy krwi. Śledziona długości 15 cm, szerokości 6 cm, w części dogłowowej poprzeczne pęknięcie przez całą szerokość narządu. Pozostałe narządy bez zmian.
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum WA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron