Elsa

Informacje o fretkach do adopcji.

Elsa

Postprzez SYLWIA7 » 13 paź 2015, o 22:25

Elsa ma prawdopodobnie 12-24 miesięcy została kupiona w sklepie zoologicznym i po pewnym czasie oddana w przetrwałej rui, z początkami anemii i bez 2/3 futra. Elsa jest fretką po ciężkich przejściach zwłóknienia na narządach wewnętrznych sugerują że była bita i maltretowana. Obecnie po trzech miesiącach pobytu na DT jej stan zdrowia fizycznego i psychicznego uległ znacznej poprawie, został podany implant Suprelorin aby zakończyć rujkę, zmieniliśmy żywienie z suchej karmy na surowe mięso, kości oraz suplementy. Osoba pragnąca adoptować Elsę musi być cierpliwa i spokojna, niestety śladów w psychice nie udało się do końca wyleczyć, jest troszkę strachliwa przy głośnych hałasach, lub przy podniesionym głosie, jeśli się wystraszy to potrafi mocno ugryźć. Toleruje inne zwierzęta nie ma problemu z fretkami i kotami. Elsa nie używa kuwety obecnie w większości załatwia się na papierowe ręczniki. Przyszły opiekun powinien mieć już doświadczenie z fretkami gdyż Elsa nie jest łagodna i potrafi ugryźć jeśli za długo przytrzymamy ją na rękach, lub robimy coś co jej nie odpowiada (kąpiel, czyszczenie uszu itp.), opieka nad Nią jest na pewno wyzwaniem ale daje mnóstwo satysfakcji.

Obecnie mieszka w Domu Tymczasowym w Zielonej Gorze (Lubuskie)

Adopcję prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, obowiązuje Umowa Adopcyjna. Kolejność zgłoszeń nie decyduje o wyborze Nowego Opiekuna. Przed oddaniem fretki przeprowadzamy wizytę przedadopcyjną.
Z Nowym Opiekunem zostanie spisana Umowa Adopcyjna. Fretka zostanie za chipowana, Nowy Opiekun będzie zobowiązany do pokrycia kosztów wszczepienia chipu w wysokości 35 zł na konto SPF.

Adopcję prowadzi Sylwia Dobek (SYLWIA7) : daksylwia@interia.eu telefon: 695 948 991 (nie odpowiadam na SMS)

Zdjęcia : https://goo.gl/photos/7aKH13ETaeXSnZGV6
Koordynator Regionalny lubuskiego, tel. 695 948 991
Avatar użytkownika
SYLWIA7
Zarząd SPF
 
Posty: 1697
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 10:00
Lokalizacja: Żary Lubuskie

Powrót do Fretki do adopcji (Ogólnodostępny)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron